Dofinansowania dla klientów indywidualnych

Dofinansowanie - Instalacje Fotowoltaiczne

Jak dostać dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej?

To bardzo proste – wystarczy założyć instalację fotowoltaiczną z Polskim Centrum Fotowoltaiki. Dla wszystkich klientów oferujemy wsparcie i pomoc w wypełnianiu oraz składaniu wniosków do programu  Czyste Powietrze oraz Mój Prąd. Dzięki temu jako Klient możesz się bezstresowo cieszyć zieloną energią z instalacji – a my zamiast Ciebie załatwiamy wszystkie formalności.

Jakie mamy rodzaje dofinansowań, dotacji i ulg dla Klientów indywidualnych?

Istnieją dwie duże grupy wsparcia fotowoltaiki dla Klientów indywidualnych – ogólnopolskie i regionalne. Większość informacji, które znajdziecie poniżej, dotyczy dofinansowań i ulg na poziomie ogólnopolskim.

Mój Prąd​
Program

Mój Prąd​

Program dla Klientów planujących montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy do 10 kWp. Dofinansowanie w ramach programu może wynieść nawet 5 000 zł.
Czyste Powietrze
Program

Czyste Powietrze

Program skierowany do klientów modernizujących swoje źródło ogrzewania. Oferuje dodatkowe wsparcie w postacie dofinansowania fotowoltaiki aż do 9 000 zł!

Ulga podatkowa

Ulga termomodernizacyjna przysługuje wszystkim Klientom płacącym podatki w Polsce i daje możliwość odliczenia części wartości instalacji od podatku.

Wsparcia regionalne

Wsparcie regionalne uzależnione jest od lokalnych inicjatyw wspierających indywidualne instalacje fotowoltaiczne i działania termomodernizacyjne.​

Ogólnopolskie i regionalne dofinansowanie – fotowoltaika

W Polskim Centrum Fotowoltaiki doskonale wiemy, że mimo chęci korzystania z taniej oraz czystej energii elektrycznej – wiele osób rezygnuje z instalacji paneli PV ze względu na wysoki koszt początkowy całej inwestycji. Z myślą o komforcie Klientów poszerzyliśmy nasze usługi o fachowe wsparcie w zakresie uzyskania dofinansowania fotowoltaiki. Dzięki pomocy wykwalifikowanych i doświadczonych fachowców zyskasz pewność, że Twój wniosek zostanie prawidłowo przygotowany oraz złożony, co zwiększy szansę otrzymania zapomogi. Nawiązując z nami współpracę, zaoszczędzisz też czas, który musiałbyś poświęcić na samodzielne szukanie informacji, a także załatwianie formalności. Poznaj szczegóły, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach uzyskania dofinansowania fotowoltaiki!

Rodzaje dofinansowań fotowoltaiki

Obecnie istnieje wiele form dofinansowań fotowoltaiki. Wśród programów rządowych najpopularniejszymi są Mój Prąd oraz Czyste Powietrze. Oba te typy bezzwrotnego wsparcia skierowano do właścicieli gospodarstw domowych planujących inwestycję w instalację PV. Celem takiego działania jest poprawa jakości życia obywateli, zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, a także podniesienie efektywności energetycznej domów. Pierwszy program, w przeciwieństwie do drugiego, nie określa kryterium dochodowego, co oznacza, że skorzystać z niego może każdy – niezależnie od uzyskiwanych rocznych zarobków. W ramach strategii Mój Prąd istnieje opcja otrzymania dofinansowania fotowoltaiki po skończeniu wszelkich prac instalacyjnych. Z kolei Czyste Powietrze oferuje dotację z prefinansowaniem, jak również wsparcie finansowe na spłatę kredytu bankowego. Nie wiesz, która forma pomocy będzie dla Ciebie korzystniejsza? Masz pytania dotyczące zasad starania się o daną zapomogę? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać fachową poradę!

Dofinansowanie fotowoltaiki dla Klientów prywatnych i firm

Poza ogólnopolskimi programami wsparcia, wiele województw zapewnia także regionalne dofinansowania fotowoltaiki, takie jak Dotacja Warszawska. Często stanowią one pomoc nie tylko dla osób fizycznych, ale też przedsiębiorców, rolników czy wspólnot mieszkaniowych. Poza nimi świetnym rozwiązaniem jest ulga termomodernizacyjna pozwalająca na odliczenie od dochodów wydatków związanych z montażem odnawialnego źródła energii w domu. Myślisz o inwestycji w fotowoltaikę? Rozważasz modernizację wieloletniego budynku? Chcesz maksymalnie skorzystać z możliwości oferowanych dofinansowań? Zapraszamy do Polskiego Centrum Fotowoltaiki, gdzie nie tylko przygotujemy dla Ciebie projekt instalacji, zajmiemy się jej montażem, ale także pomożemy w otrzymaniu atrakcyjnej dotacji!

Sprawdź naszą bazę wiedzy

Czym jest fotowoltaika i jak działa instalacja?

Jakie oszczędności dzięki fotowoltaice?

Czym jest i kogo dotyczy system net-billing?

Najczęstsze pytania dotyczące instalacji PV?

Poznaj naszą ofertę