Dofinansowania dla klientów indywidualnych

Instalacje Fotowoltaiczne

Jak dostać dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej?

To bardzo proste – wystarczy założyć instalację fotowoltaiczną z Polskim Centrum Fotowoltaiki. Dla wszystkich klientów oferujemy wsparcie i pomoc w wypełnianiu oraz składaniu wniosków do programu  Czyste Powietrze oraz Mój Prąd. Dzięki temu jako Klient możesz się bezstresowo cieszyć zieloną energią z instalacji – a my zamiast Ciebie załatwiamy wszystkie formalności.

Jakie mamy rodzaje dofinansowań, dotacji i ulg dla Klientów indywidualnych?

Istnieją dwie duże grupy wsparcia fotowoltaiki dla Klientów indywidualnych – ogólnopolskie i regionalne. Większość informacji, które znajdziecie poniżej, dotyczy dofinansowań i ulg na poziomie ogólnopolskim.

Mój Prąd​
Program

Mój Prąd​

Program dla Klientów planujących montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy do 10 kWp. Dofinansowanie w ramach programu może wynieść nawet 5 000 zł.
Czyste Powietrze
Program

Czyste Powietrze

Program skierowany do klientów modernizujących swoje źródło ogrzewania. Oferuje dodatkowe wsparcie w postacie dofinansowania fotowoltaiki aż do 9 000 zł!

Ulga podatkowa

Ulga termomodernizacyjna przysługuje wszystkim Klientom płacącym podatki w Polsce i daje możliwość odliczenia części wartości instalacji od podatku.

Wsparcia regionalne

Wsparcie regionalne uzależnione jest od lokalnych inicjatyw wspierających indywidualne instalacje fotowoltaiczne i działania termomodernizacyjne.​

Sprawdź naszą bazę wiedzy

Czym jest fotowoltaika i jak działa instalacja?

Jakie oszczędności dzięki fotowoltaice?

Czym jest i kogo dotyczy system net-billing?

Najczęstsze pytania dotyczące instalacji PV?

Poznaj naszą ofertę