czyste powietrze
DOFINANSOWANIE FOTOWOLTAIKA

Czyste Powietrze - fotowoltaika

Program Czyste Powietrze – dla osób łączących fotowoltaikę z inwestycją w pompę ciepła

Program Czyste Powietrze skierowany jest do osób, które chcą obniżyć swoje rachunki za ogrzewanie, jednocześnie przestawiając się na bardziej ekologiczne źródło ciepła. Klienci, którzy wymienią swój piec na węgiel, pellet czy ekogroszek mogą liczyć na znaczne dofinansowania do zakupu pomp ciepła.

Ponieważ pompa ciepła to urządzenie na prąd, świetnie łączy się z inwestycją w fotowoltaikę. Dlatego w programie Czyste Powietrze jest również wsparcie instalacji fotowoltaicznych. Każdy klient może dostać do 5 000 złotych (a dla Klientów o niższych dochodach – nawet 9 000 złotych) dofinansowania do montażu fotowoltaiki.

Nawet 9 000 zł dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej w programie Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze umożliwia uzyskanie dofinansowania na fotowoltaikę w kwocie 5000 zł do instalacji fotowoltaicznej (poziom podstawowy i podwyższony) oraz 9000 zł do instalacji fotowoltaicznej (poziom najwyższy dla klientów z najmniejszymi dochodami).

Kto może skorzystać z dofinansowania?

1. Osoby które wymieniają kocioł na paliwo stałe i instaluję pompę ciepła montując przy okazji fotowoltaikę
2. Spełniają pozostałe warunki programu Czyste Powietrze

Pozostałe zasady korzystania z dotacji

Program Czyste Powietrze nie łączy się z programem Mój Prąd ani Moje Ciepło

Pozostałe dofinansowania

Oprócz opisanego wyżej programu dofinansowania, na poziomie ogólnopolskim i regionalnym istnieją również poniższe rodzaje wsparcia Klientów indywidualnych planujących montaż instalacji fotowoltaicznych. 

Mój
prąd

Program dla Klientów planujących montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy do 10 kWp. Dofinansowanie w ramach programu może wynieść nawet 7 000 zł.

Ulga
podatkowa

Ulga termomodernizacyjna przysługuje wszystkim Klientom płacącym podatki w Polsce i daje możliwość odliczenia nawet 32% wartości wykonanej instalacji od podatku.

Wsparcie
regionalne

Nawet 15 000 zł może wynieść wsparcie regionalne. Uzależnione jest od miejscowych przepisów i lokalnych inicjatyw wspierających indywidualne rozwiązania OZE.

Sprawdź naszą bazę wiedzy

Czym jest fotowoltaika i jak działa instalacja?
Jakie oszczędności dzięki fotowoltaice?
Czym jest i kogo dotyczy system net-billing?
Najczęstsze pytania dotyczące instalacji PV?

Poznaj naszą ofertę