Pompy ciepła Piaseczno

Z roku na rok coraz mniejszy sens ma posiadanie pieca na węgiel albo gaz. Ogrzewanie budynku za pomocą tych paliw nieustannie drożeje, a do tego wiąże się z licznymi niedogodnościami. To na przykład konieczność manualnej obsługi pieca (rozpalanie, dokładanie opału, usuwanie popiołu, czyszczenie komina itd.), ale też ryzyko pożaru, zaczadzenia bądź wybuchu. Czy warto zatem ogrzewać pomieszczenia drogim rozwiązaniem, które zagraża życiu i zdrowiu domowników? Naszym zdaniem nie, dlatego zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi pracy pomp ciepła. Przekonaj się, dlaczego w Twoim domu w Piasecznie powinno znaleźć się takie urządzenie.

Jak działa pompa ciepła?

W największym skrócie praca pompy ciepła polega na pobieraniu energii cieplnej z gruntu, wody lub powietrza oraz na przekazywaniu jej do instalacji centralnego ogrzewania bądź podgrzewania wody użytkowej. Oznacza to całkowity brak konieczności spalania węgla albo korzystania z pieca gazowego. Do prawidłowego funkcjonowania pompa potrzebuje jedynie minimalnego poboru energii elektrycznej, co przy energooszczędnej klasie urządzenia (A++) nie podnosi znacząco rachunków za prąd. Warto jednak wiedzieć, że pompa nie tylko dostarcza nam ciepło w okresie jesienno-zimowym, ale też potrafi chłodzić pomieszczenia w upalne lato. Sprawdź, jakie propozycje przygotowaliśmy dla mieszkańców Piaseczna!

Montaż pompy ciepła: Piaseczno

Zanim przystąpimy do montażu pompy ciepła w Twoim domu w Piasecznie, szczegółowo przeanalizujemy zapotrzebowanie gospodarstwa domowego oraz warunki panujące w budynku i jego otoczeniu. Na podstawie uzyskanych informacji zaproponujemy sprzęt, który najlepiej sprawdzi się do ogrzania Twojego domu albo dodatkowo do podgrzewania wody użytkowej. Naszym Klientom proponujemy rozwiązania takich marek jak Atlantic, LG, Panasonic i Midea — to sprawdzone, renomowane marki, które zyskały uznanie użytkowników oraz fachowców na całym świecie.

Z czym wiąże się montaż pompy ciepła?

Aby możliwy był prawidłowy montaż pompy ciepła, należy przygotować miejsce i warunki zgodnie z wymogami technicznymi producenta danego sprzętu. Istotna jest między innymi odległość od ścian, wysokość instalacji oraz wykonany odpływ skroplin. Najczęściej konieczne jest dodatkowo przebudowanie istniejącej instalacji hydraulicznej, jednak o nic nie musisz się martwić — nasz zespół tworzą fachowcy wyspecjalizowani w różnych dziedzinach, w tym hydraulice. Na pompę ciepła pozwolić sobie może zarówno inwestor, który dopiero przygotowuje się do budowy domu, jak i właściciel istniejącej nieruchomości w Piasecznie. Chcesz dowiedzieć się, czy w Twoim domu sprawdzi się to rozwiązanie? Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów!

Pompy ciepła – dlaczego warto:

Energooszczędność

wysoka efektywność energetyczna (A++) i niskie koszty eksploatacji

Wielofunkcyjność

grzanie ale również możliwość chłodzenia w lecie

Bezpieczeństwo i długa żywotność

nie ma ryzyka wybuchu, pożaru lub zaczadzenia a żywotność pomp ciepła to ponad 20 lat.

Wygoda i komfort w użytkowaniu

nie ma potrzeby czyszczenia czy rozpalania w piecu

Uniwersalność

możliwość montażu w budynkach nowych jak i istniejących

Szybki i łatwy montaż

podłączenie do istniejącej instalacji

Zapraszamy do kontaktu

    * pola obowiązkowe

    Wysyłając do nas wiadomość, akceptujesz nasze zasady przetwarzania danych. Zobacz politykę prywatności.

    Zobacz naszą pozostałą ofertę