DOFINANSOWANIA POMP CIEPŁA

Mój Prąd - pompy ciepła

Program Mój Prąd to możliwość dofinansowania magazynu ciepła

Program Mój Prąd z zasady dotyczy dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych. W Programie Mój Prąd 4.0 znajdują się natomiast dodatkowe warunki, dzięki którym można uzyskać dotację przy montażu pompy ciepła, a konkretnie – magazynu ciepła, który zawsze jest częścią inwestycji w pompę ciepła.

Szczegóły dotyczące zasad i warunków programu Mój Prąd znajdują się w części dotyczącej dofinansowań do fotowoltaiki.

Ile można zyskać z programu Mój prąd?

Poniżej krótka informacja o tym, co można zyskać instalując pompę ciepła łącznie z fotowoltaiką:
  1. Dodatkowy 1 000 zł dofinansowania na fotowoltaikę przy montażu również magazynu ciepła (czyli do 6 000 złotych dodajemy 1 000 złotych – łącznie 7 000 złotych)
  2. Dodatkowe 5 000 zł dofinansowania do montażu magazynu ciepła. Przez magazyn ciepła rozumiane są m.in.:
    • Zasobniki cwu zasilane przez pompę ciepła lub kocioł elektryczny
    • Bufory ciepła zasilane przez pompę ciepła lub kocioł elektryczny

Jak widzimy, montaż pompy ciepła wraz z zasobnikiem do cwu i/lub zasobnikiem buforowym umożliwia dodatkowe dofinansowanie w wysokości 6 000 złotych. Razem z dofinansowaniem do fotowoltaiki w wysokości 6 000 złotych, daje to łącznie 12 000 złotych dotacji!

Pozostałe dofinansowania

Oprócz opisanego wyżej programu dofinansowania do pomp ciepła, istnieją poniższe rodzaje wsparcia do instalacji pomp ciepła dla Klientów indywidualnych – na poziomie ogólnopolskim i regionalnym. 

Czyste Powietrze

Program dla Klientów wymieniających źródło ciepła na paliwo stałe i instalujących pompę ciepła. Kwota dofinansowania może wynieść nawet 27 000 zł!

Moje

Ciepło

Program pozwalający na uzyskanie dofinansowania na instalację pompy ciepła powietrze-woda w nowo budowanych budynkach w kwocie maksymalnie 7000 zł.

Ulga podatkowa

Ulga termomodernizacyjna przysługuje wszystkim Klientom płacącym podatki w Polsce i daje możliwość odliczenia nawet 32% wartości wykonanej instalacji od podatku.

Wsparcia regionalne

Wsparcie regionalne może wynieść nawet 10 000 zł i uzależnione jest od miejscowych przepisów i lokalnych inicjatyw wspierających indywidualne rozwiązania OZE.

Sprawdź naszą bazę wiedzy

Czym jest fotowoltaika i jak działa instalacja?

Jakie oszczędności dzięki fotowoltaice?

Czym jest i kogo dotyczy system net-billing?

Najczęstsze pytania dotyczące instalacji PV?

Poznaj naszą ofertę