DOFINANSOWANIE FOTOWOLTAIKA

Wsparcie regionalne - fotowoltaika

Wsparcie regionalne uzależnione jest od miejscowych przepisów i lokalnych inicjatyw wspierających indywidualne rozwiązania OZE.

W Polsce istnieje wiele lokalnych form wsparcia i dofinansowań do montażu instalacji fotowoltaicznych. Zachęcamy naszych Klientów do samodzielnego sprawdzenia w siedzibie swojej gminy czy powiatu możliwych dotacji na fotowoltaikę. My ze swojej strony przedstawiamy przykład najbardziej znanego programu wsparcia fotowoltaiki na poziomie lokalnym – Dotacji Warszawskiej.

Dotacja Warszawska

W tej sekcji znajdą również Państwo informację o rozwiązaniu dedykowanym dla Warszawy – Dotacji Warszawskiej. Na tą dotację mogą liczyć tylko Klienci, których nieruchomość znajduje się w granicach miasta Warszawa.

Dotacja na fotowoltaikę w ramach Dotacji Warszawskiej wynosi 1 500 zł za każdy 1 kWp zainstalowanej mocy, maksymalnie 15 000 złotych.

Warunki otrzymania Dotacji Warszawskiej oraz terminy realizacji inwestycji:

Pozostałe dofinansowania

Oprócz opisanego wyżej programu dofinansowania, na poziomie ogólnopolskim i regionalnym istnieją również poniższe rodzaje wsparcia Klientów indywidualnych planujących montaż instalacji fotowoltaicznych. 

Czyste

Powietrze

Program dla Klientów wymieniających źródło ciepła na paliwo stałe i instalujących pompę ciepła. Możliwość uzyskania dofinansowania nawet 9 000zł!

Mój

prąd

Program dla Klientów planujących montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy do 10 kWp. Dofinansowanie w ramach programu może wynieść nawet 7 000 zł.

Ulga

podatkowa

Ulga termomodernizacyjna przysługuje wszystkim Klientom płacącym podatki w Polsce i daje możliwość odliczenia nawet 32% wartości wykonanej instalacji od podatku.

Sprawdź naszą bazę wiedzy

Czym jest fotowoltaika i jak działa instalacja?

Jakie oszczędności dzięki fotowoltaice?

Czym jest i kogo dotyczy system net-billing?

Najczęsze pytania dotyczące instalacji PV?

Poznaj naszą ofertę