Gdzie instalujemy nasze panele fotowoltaiczne

Fotowoltaika Łódź

Firma Polskie Centrum Fotowoltaiki to dystrybutor nowoczesnych i inteligentnych instalacji fotowoltaicznych w Łodzi. Posiadamy panele fotowoltaiczne oraz falowniki od najbardziej cenionych światowych producentów. Zakres naszych usług obejmuje profesjonalne doradztwo w doborze urządzeń, montaż, konserwację i fachową obsługę serwisową prowadzoną przez doświadczonych techników. Szukasz kompleksowej i atrakcyjnej cenowo oferty fotowoltaicznej? Zapraszamy do współpracy. Z nami zbudujesz swoją własną przydomową elektrownię fotowoltaiczną!

Fotowoltaika

Fotowoltaika Łódź

Proces konwersji promieniowania ze słońca w energię elektryczną określany jest mianem fotowoltaiki. Łódź i województwo Łódzkie to miejsce, gdzie zrealizowaliśmy wiele inwestycji, zakładając instalacje fotowoltaiczne dla gospodarstw domowych, gospodarstw rolnych, przedsiębiorstw handlowych, usługowych, przemysłowych, a także spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

Wszystkie podmioty otrzymują od nas kompleksowe wsparcie doradcze na każdym etapie realizacji zlecenia oraz spersonalizowaną ofertę produktowo-usługową dopasowaną do możliwości finansowych. Nasze atuty to:

    P – Profesjonalizm

    C – Cena

    F – Fachowość

Z PCF zrealizujesz swoje marzenia o własnej instalacji fotowoltaicznej – w Łodzi i całym województwie Łódzkim!

Dlaczego warto posiadać instalację fotowoltaiczną?

Obniżenie rachunków za prąd

Rachunki niższe nawet o 90%!

Czysta i ekologiczna energia

Średnia domowa instalacja (5kWp) ogranicza emisję CO2 o ponad 100 ton w ciągu 25 lat

Zabezpieczenie się przed podwyżkami

Ponad 25 lat ochrony swoich rachunków za energię elektryczną

Bezobsługowe i długowieczne użytkowanie

Brak kosztów serwisu Ponad 25 lat działania instalacji

Szybki zwrot z inwestycji

Ulgi podatkowe, dofinansowania do inwestycji oraz darmowa energia słoneczna dają nawet 15-20% zysku rocznie z zainwestowanej kwoty

Łatwa i szybka instalacja

Średnio 2-3 dni od momentu rozpoczęcia montażu

Panele fotowoltaiczne Łódź

Zamiana promieniowania słonecznego w prąd odbywa się przy wykorzystaniu instalacji fotowoltaicznej. W jej skład wchodzą następujące podzespoły:
  • panele (moduły) fotowoltaiczne – składają się z ogniw fotowoltaicznych, są najbardziej widoczną częścią instalacji – często możemy dostrzec je na dachach domów lub na gruncie,
  • ogniwa – elementy składowe panelu fotowoltaicznego. To w nich, na skutek zjawiska fotowoltaicznego, odbywa się przemiana energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną,
  • inwerter (falownik) – „serce” całej instalacji. Zadaniem inwertera jest przetwarzanie prądu stałego na przemienny.
Dzięki wykorzystywaniu najlepszych podzespołów, w Polskim Centrum Fotowoltaiki zbudujemy Ci trwałą i efektywną instalację fotowoltaiczną!

Instalacje fotowoltaiczne Łódź

Wszystkie instalacje fotowoltaiczne montowane w Łodzi przez Polskie Centrum Fotowoltaiki są zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami bezpieczeństwa. Ponadto prace instalatorskie poprzedzamy zawsze audytem energetycznym. Po wykonaniu tych czynności zespół profesjonalnych instalatorów dokonana mocowania paneli słonecznych na dachu bądź bezpośrednio na gruncie, przestrzegając zasad BHP dotyczących obsługi podzespołów wykorzystywanych w systemach fotowoltaicznych.

Panele słoneczne Łódź

Wykorzystywanie instalacji fotowoltaicznych wpisuje się w globalny trend poszukiwania i korzystania z alternatywnych (zielonych) źródeł energii. Perspektywa szybkiego wyczerpania się paliw kopalnych (ropy, gazu, węgla itp.) zwiększa zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii oraz innowacyjnymi metodami przetwarzania promieni słonecznych na użytek domowy i komercyjny. Jedną z takich technologii jest fotowoltaika, którą oferujemy wszystkim mieszkańcom Łodzi i województwa Łódzkiego. Panele słoneczne to profity społeczno-ekonomiczne i środowiskowe. Zapraszamy do kontaktu. Ugruntowana pozycja na krajowym rynku, bogate doświadczenie oraz współpraca z renomowanymi dostawcami systemów fotowoltaicznych są gwarancją jakości. Przekonaj się o tym samemu!

Nowoczesne panele słoneczne: Łódź i okolice

Ceny prądu od sieciowych dostawców stale rosną i nic nie wskazuje na to, by w przyszłości miało być taniej. Z tego powodu coraz więcej właścicieli nieruchomości na terenie Łodzi oraz innych miejscowości w całej Polsce decyduje się na fotowoltaikę. Cennik naszej firmy przewiduje między innymi standardową instalację fotowoltaiczną 5 kWp, która jest w stanie pokryć zapotrzebowanie energetyczne całego gospodarstwa domowego. Dodatkowo każdy posiadacz paneli słonecznych może liczyć na ulgi podatkowe, dopłaty z programów unijnych, atrakcyjne warunki kredytowania inwestycji, a także — rzecz jasna — rachunki za zużycie prądu pomniejszone o 90%.

Jak działają panele słoneczne?

Aby z gniazdka mógł popłynąć prąd, najpierw trzeba go pozyskać ze słońca w postaci energii słonecznej. Ogniwa, za sprawą zjawiska fotowoltaicznego, przekształcają tę energię w prąd stały, który następnie trafia do falownika, gdzie przyjmuje postać prądu zmiennego. W ten sposób wyprodukowana energia elektryczna w niczym nie jest gorsza od tej dostarczanej sieciowo — za to jest o wiele tańsza, a przy tym ekologiczna, bo z fotowoltaiką nie wiążą się emisje toksycznych związków chemicznych do atmosfery. Szukasz firmy, która zajmie się projektem, a następnie montażem instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu na terenie województwa łódzkiego? Skontaktuj się z nami i poznaj wszystkie zalety, jakimi charakteryzuje się fotowoltaika. Chcesz, by na dachu Twojego domu znalazły się nowoczesne panele fotowoltaiczne? Województwo łódzkie stanowi część obszaru działania naszej firmy, dlatego zachęcamy do skontaktowania się w celu uzgodnienia terminu przeprowadzenia niezbędnego audytu energetycznego i montażu ogniw słonecznych.

Zamów bezpłatny audyt fotowoltaiczny

    * pola obowiązkowe

    Wysyłając do nas wiadomość, akceptujesz nasze zasady przetwarzania danych. Zobacz politykę prywatności.

    Masz więcej pytań? Napisz do nas!