Dofinansowania

Pompa ciepła

Jak mogę dostać dofinansowanie do pompy ciepła?

To bardzo proste – wystarczy założyć pompę ciepła z Polskim Centrum Fotowoltaiki. Dla wszystkich klientów oferujemy wsparcie i pomoc w wypełnianiu oraz składaniu wniosków – zarówno do programu Czyste Powietrze, jak i Moje Ciepło oraz Mój Prąd. Dzięki temu jako Klient możesz się bezstresowo cieszyć ekologicznym i wydajnym źródłem ogrzewania – a my zamiast Ciebie załatwiamy wszystkie formalności.

Jakie mamy rodzaje dofinansowań, dotacji i ulg dla Klientów indywidualnych?

Istnieją dwa rodzaje wsparcia do instalacji pomp ciepła dla Klientów indywidualnych – na poziomie ogólnopolskim i regionalnym. Większość informacji, które znajdziesz poniżej, dotyczy dofinansowań i ulg na poziomie ogólnopolskim. Wyróżniamy pięć głównych programów i kategorii wsparcia w zakresie dotacji i ulg do pomp ciepła.

Czyste<p>Powietrze
Program

Czyste

Powietrze

Program dla Klientów wymieniających źródło ciepła na paliwo stałe i instalujących pompę ciepła. Kwota dofinansowania może wynieść nawet 27 000 zł!
Moje<P>Ciepło​
Program

Moje

Ciepło​

Program pozwalający na uzyskanie dofinansowania na pompę ciepła powietrze-woda w nowo budowanych budynkach w kwocie maksymalnie 7000 zł.
Mój<P>Prąd​
Program

Mój

Prąd​

Program dla Klientów planujących montaż pompy ciepła oraz fotowoltaiki o mocy do 10 kWp. Dofinansowanie w ramach programu może wynieść nawet 10 000 zł.

Ulga podatkowa

Ulga termomodernizacyjna przysługuje wszystkim Klientom płacącym podatki w Polsce i daje możliwość odliczenia części wartości instalacji od podatku.

Wsparcia regionalne

Wsparcie regionalne skierowane do klientów indywidualnych uzależnione jest od lokalnych inicjatyw wspierających montaż pomp ciepła.

Sprawdź naszą bazę wiedzy

Czym jest fotowoltaika i jak działa instalacja?
Jakie oszczędności dzięki fotowoltaice?
Czym jest i kogo dotyczy system net-billing?
Najczęsze pytania dotyczące instalacji PV?

Poznaj naszą ofertę